میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ روشی است برای بهبود ظاهر ابرو ها به وسیله انجام نوعی تتو. در این روش از تیغ بسیار نازکی برای کشیدن خطوطی شبیه به تار مو استفاده می شود.

میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ روشی است برای بهبود ظاهر ابرو ها به وسیله انجام نوعی تتو. در این روش از تیغ بسیار نازکی برای کشیدن خطوطی شبیه به تار مو استفاده می شود.

میکروبلیدینگ ابرو بیشتر بدانید 

ابروها مهم ترین بخش صورت هستند. اگر از ابروهای تان راضی نیستید، روش های زیادی برای تغییر دادن آنها وجود دارد، از جمله ژل ابرو، مداد یا حتی تتو کردن. اما امروز یک گزینه خیلی طبیعی وجود دارد که نتایجی تقریبا دائمی دارد. در این مطلب روش میکروبلیدینگ ابرو microblading را معرفی می کنیم که فراتر از نقاشی یا استفاده از مداد است و درست شبیه به موهای واقعی به نظر می رسد.

میکروبلیدینگ چیست؟

میکروبلیدینگ که اخیراً با بهره گیری شیوه های تبلیغات حرفه ای در فضای مجازی مورد توجه و پرسش مخاطبان قرار گرفته است روشی نیست جز همان شیوه ای که مجرمان در زندان ها با آن علائم و نشانه هایی را بر پوست خود و یا سایر زندانیان حک می کردند.

همانگونه که از نام این عبارت پیداست روشی است که با بهره گیری از “تیغ” یا همان “بلید” پوست را برش داده و رنگ را به لایه های زیرین نسج پاره شده انتقال می دهند. طبیعی است به دلیل پارگی اپیدرم، رنگ به میزان بسیار بیشتر و با عمق نفوذ بالاتر به لایه های زیرین پوست انتقال می یابد و راز انتقال رنگ، در میکروبلیدینگ نیز به همین دلیل است.

اگر چه که به علت خونریزی های شدید متعاقب میکروبلیدینگ قسمت قابل توجهی از رنگ ها به همراه خون و لنف به بیرون منتقل می شود لیکن میزان ورود رنگ و غلظت آن به دلیل پارگی پوست به حدی است که تا حدود قابل توجهی پاسخ ایمنی بدن سرکوب می گردد.

میکروبلیدینگ ابرو

قبل از فیبروز این کارها را انجام ندهید

الف – روز انجام فرایند مراجعه به مرکز  ورزش نکنید

ب – آفتاب نگیرید یا با صورتی که دچار آفتاب سوختگی شده این کار را انجام ندهید

ج – 24 ساعت قبل از انجام  این  داروها را  آسپیرین، نیاسین، ویتامین Eیا ایبوپروفن مصرف نکنید.

د – در روز انجام فرایند الکل و کافئین مصرف نکنید.

چ- چند روز قبل از مراجعه ابروهایتان را رنگ نکنید

ه – دقت داشته باشید در زمان پریود حساسیت شما بیشتر خواهد بود.

بعد از میکروبلدینگ چه می شود؟ 

ابروهای میکروبلیدینگ شده مراحل مختلفی را طی می کنند تا به طور کامل بهبود پیدا کنند. رنگدانه ها در روز اول انجام درمان خیلی تیره به نظر می رسند و علت آن این است که در روزهای اول رنگدانه ها هنوز روی سطح پوست قرار دارند و به طور کامل به عمق نفوذ نکرده اند. رنگ استفاده شده به تدریج کمتر می شود.

اگر مقداری رنگدانه روی دستمال کاغذی مشاهده کردید، نترسید زیرا این ها رنگدانه های اضافه هستند یا مایع بدن هستند که به طور طبیعی از پوست خارج می شوند.

زمانی که بهبود پوست شروع شود، این قسمت دارای پوست خشک یا ذراتی شبیه به شوره خواهد بود. این مسئله شاید باعث شود فکر کنید رنگدانه ها به سرعت محو شده و از بین می روند.

تا زمان بهبود کامل ابروها قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، حتما از ضد آفتاب دارای حداقل SPF 30 استفاده کنید. نور خورشید رنگ دانه ها را سریعا از بین میبرد

فیلم آموزش میکروبلیدینگ ابرو

اگر سوالی دارید بپرسید