میکاپ محو

طبیعی به نظر می‌رسد و از رنگ‌های ملایم استفاده می شود

آرایش ملایم (محو)، آرایشی است، که طبیعی به نظر می‌رسد و از رنگ‌های ملایم استفاده شده، شخص را مصنوعی نمی‌کند و امروزه طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است.

نحوه انجام آرایش ملایم

کرم پودر:
انتخاب کردم پودر بستگی به رنگ زمینه پوست دارد. از کرم پودر‌های سبک و نزدیک به رنگ پوست، برای آرایش ملایم استفاده نمایید. برای اینکه کرم پودر روی صورت یکدست شود، آن را با اسفنج نمدار روی پوست بزنید.

پودر فیکس، رژ گونه:
آرایش ملایم را با پودر فیکس سبک و مات تثبیت نمایید. تا جلوه طبیعی تر به خود بگیرد. برای حجم دادن به گونه، با رژگونه صورتی رنگ، به کمک قلموی بزرگ و سرگرد رژگونه بزنید. قلموی رژگونه را از روی شقیقه به طرف داخل بکشید و آرام آرام تن رنگی به گونه بدهید، تا طبیعی تر شود. مرز به وجود آمده در قسمت آرواره را، با رژگونه بی‌رنگ محو نمایید.

چشم‌ها:
آرایش چشم‌ها را از پشت پلک شروع کنید. سایه روشن مایع یا سایه‌های پودری را با قلموی اسفنجی روی پلک بزنید. قسمت گودی چشم را مقداری سایه مشکی بزنید و به کمک گوش پاک‌کن آرایش آن را محو نمایید. طوری که نزدیک مژه‌ها پر رنگ‌تر و کم‌کم در قسمت خارج چشم کم رنگ شود. با این کار می‌توان چشم را به طرف بالا کشید و عمق خاصی به نگاه می‌دهد. با یک مداد یا یک خط چشم همرنگ چشم، دور چشم را خط بکشید، تا فرم چشم طبیعی‌تر شود.

در قسمت زیر چشم، داخل چشم را با سایه سفید، آبی روشن، روشن کنید. این کار مخصوصا برای چشم‌های ریز مناسب می‌باشد، چون باعث بزرگ و کشیده شدن چشم می‌شود. از مداد قهوه‌ای یا سیاه، در بین مژه‌های پایین استفاده کنید، طوری که قسمت داخلی چشم پررنگ‌تر و به طرف خارج چشم، به طرف بینی خط را تیز نمایید و از طرف داخل (وسط چشم کمرنگ‌تر) و دوباره انتهای چشم به طرف خارج پررنگ کنید. برای حالت دادن مژه‌ها و زیباتر شدن چشم از فرمژه استفاده کنید. ریمل زیاد بزنید. اگر مژه‌ها کم پشت و کوتاه است، از مژه مصنوعی تک‌تک، برای نشان دادن مژه‌ها استفاده کنید.

اگر سوالی دارید بپرسید