میکاپ عروسکی

آرایش عروسکی یکی از میکاپ های مناسب مهمانی های خاص شما

تزئینات چهره (نگین ، مژه، اکلیل و غیره)

نگین در شکل و اندازه‌های مختلف، با چسب و بدون چسب، اکلیل با جنس و رنگ‌های مختلف به صورت ژل اکلیلی، اکلیل پودری و اکلیل مایع در بازار موجود می‌باشد، که با هرکدام به دلخواه می‌توان چهره را تزئین نمود. از دیگر لوازم تزئینی چهره، مژه است، (که به شکل مژه تک‌تک یا دانه‌ای، مژه چند شاخه‌ای، مژه نیمه، مژه یکسره و (ریسه‌ای یا متعدد) را نام برد. مژه های فانتزی یا نگین دار نیز از انواع مژه‌های تزئینی می‌باشند.

اصول تزئینات چهره

ژل اکلیلی
ژل اکلیلی در رنگ بندی‌های مختلف موجود است. استفاده از آن بسیار راحت می‌باشد. قلمو را داخل ژل اکلیلی بزنید. مقداری ژل برداشته و به دلخواه مشتری، هر حالتی که دوست داشته باشد، طراحی کنید. اگر از ژل اکلیلی برای تمام بدن استفاده می‌کنید، ژل اکلیلی را به مقدار خیلی کم، قسمت‌هایی که می‌خواهید براق شود، بزنید.

اکلیل پودری
– روش اول: قلمو را با آب مرطوب نمایید و اکلیل را با قلموی مرطوب، به قسمت‌های مورد نظر با توجه به سلیقه و نوع آرایش استفاده کنید. مدتی مکث کرده، تا اکلیل خشک شود. برای تثبیت کردن آن از فیکساتور استفاده نمایید.

– روش دوم: قسمت‌های مورد نظر را چسب مخصوص بزنید و با نوک انگشتان، اکلیل را بچسبانید یا قلمو را به مواد چسب آغشته کنید و در مرحله آخر آرایش، با قلمو، اکلیل را به محل مورد نظر بچسبانید.

– اکلیل مایع: با قلم موی خشک، اکلیل مایع را برداشته و به قسمت‌های مورد نظر بزنید. مدتی مکث کنید، تا اکلیل مایع خشک شود. اکلیل مایع پس از خشک شدن، به پوست می‌چسبد و نیازی به فیکس ندارد. از انواع اکلیل‌ها روی مو نیز، می‌توانید استفاده کنید.

– اکلیل کرمی: کاربرد اکلیل کرمی نیز بسیار راحت است. از آن برای براق کردن سایه چشم و براق کردن بدن، می‌توان استفاده نمود.

انواع مژه

– مژه‌های تک یا دانه‌ای: مژه‌های تک یا دانه‌ای را قبل یا بعد از آرایش، برای پرتو نشان دادن مژه‌ها می‌توانید استفاده کنید. مژه‌های تک خیلی طبیعی به نظر می‌رسد و دارای سایزهای مختلف می‌باشد. برای چشم‌های ریز از سایز کوچک‌تر و برای چشم‌های معمولی از سایز بلند استفاده کنید.

– مژه‌های یکسره: معمولا اندازه چشم است. یک لایه نازک، چسب مژه زده و از گوشه داخلی چشم تا گوشه خارجی به کمک موچین، مژه را بچسبانید. مژه های نیمه : برای انتهای چشم مناسب است. یک لایه نازک چسب به مژه مصنوعی زده و از گوشه خارجی چشم به قسمت داخلی چشم، مژه را بچسبانید.

– مژه مصنوعی فانتزی: نحوه گذاشتن مژه مصنوعی فانتزی مانند انواع مژه‌های دیگر است. مژه مصنوعی یکبار مصرف است و از شخصی برای شخص دیگر استفاده نکنید. اگر فرم مژه مصنوعی، که مانند فرم پشت چشم است، بهم بخورد، مژه را صاف داخل دستمال کاغذی بگذارید. دستمال را دور مداد یا خودکار بپیچانید. طوری که مژه کاملا موازی با مداد، درون دستمال قرار گرفته باشد. مدتی مکث کنید، تا فرم مژه مصنوعی ثابت شود و سپس دستمال را باز نمایید.

طریقه گذاشتن مژه مصنوعی برای پلک پایین

مژه مصنوعی مخصوص پلک پایین، ظریف‌تر از مژه مصنوعی پلک بالا است، به اندازه دلخواه قیچی کنید و لبه آن را به چسب آغشته کنید و با دقت نزدیک مژه‌های طبیعی بچسبانید. مژه‌های مصنوعی پلک پایین، بهتر است از وسط چشم تا گوشه خارجی چشم، چسبانده شود و گوشه داخلی چشم، مژه‌ها خیلی کوتاه‌تر باشد.

اگر سوالی دارید بپرسید