شینیون

شینیون یکی از مدل‌های رایج آرایش مو است

آموزشگاه آرایش شهرزاد میرزایی

برای این نوع فرم دادن به موی سر گاهی از ابزار و وسایل خاصی استفاده می‌شود که ممکن است ساده و در دسترس و یا حرفه ای و غیر معمول باشد.

در این صفحه انواع مدل شینیون جدید  از سالن شهرزاد را مشاهده میکنید.

 ابزار ساده

میتوان به کش سر، گیره سر، تل سر، تور شنیون، کلیپس مو و موارد مشابه اشاره کرد.

ابزار حرفه‌ای و پیشرفته

می‌توان به انواع بیگودی، تورهای نامرئی، گیر مویی، پروتزهای اسفنجی، موهای دسته ای اضافه، چوب  و موارد این‌چنینی اشاره کرد.

با تغییرات در معیارها و ملاک‌های زیبایی در هر دوره تاریخی نوع خاصی از مدل مو و  ترویج پیدا می‌کند و در اصطلاح “مد” می‌شود.

حتی در بعضی از دوره ها در دو دهه اخیر به طور کلی از محبوبیت مدل کاسته شده.

بانوان تمایل به داشتن موی باز با حالتی خاص ( مثلا موی باز فر در دهه هفتاد میلادی و یا موی صاف و باز در اواخر دهه 90) داشته اند.

شینیون

و یا در دوره ای از دهه هشتاد میلادی صرفا به موی کوتاه علاقه مند بوده اند.

در این دوران مدل شینیون جدید جایگاه ویژه ای نداشته است.

ولی طی چند سال اخیر شینیون از نظر اجرا در ترکیب با انواع بافت مو و شنیون های باز و نیمه باز پیشرفت چشمگیری کرده و همچنین از جایگاه خاصی برخوردار شده.

یعنی در مراسم جشن و شادی رسمی مانند عروسی، نامزدی، تولد، سالگرد ازدواج و … بانوان فارق از مد بودن نوع موی مد شده و رایج از شنیون برای زیباتر شدن و آراستن موی سر خود بهره می برند

با توجه به معیارهای جاری روز مدل شینیون جدید خود را متفاوت اجرا می‌کنند.

حضور آرایشگران و پیرایشگران حرفه‌ای در این هنر باعث به وجود آمدن انواع پیشرفته و پیچیده‌ای از شنیون شده که این بخش از هنر آرایشگری بانوان را به یک شاخه تخصصی تبدیل کرده است.

شینیون عروس

عروس مهمترین نوع مدل شینیون  است و آرایشگران حرفه ای هر روز در پی آموختن شیوه های مدرن و جدید برای اجرای شنیون‌های جدید و شنیونهای مدرن هستند.

شینیون عروس

عقد

شینیون نامزدی

مجالس

میهمانی ها

هر کدام بنا به نوع مجلس متفاوت بوده و فرم‌های  متفاوتی برخوردار هستند.

نمونه کارهای انجام شده

اگر سوالی دارید بپرسید